Avrupalı kız ile türk kızı arasındaki farklar....

2010-06-29 14:11:00

   
1.avrupalı saçını siyaha, türk ise sarıya boyatır.

2. türk kızı, yerden birşey almak için eğildiğinde göğüs dekoltesini -genelde sol el ile - kapatır. avrupalı kız ise kapatmaz.

3. avrupali kiz birlikte oldugu her adama sen birincisin,ikincisin demez.

4. avrupalı kız türk erkeğinin anasına olan düşkünlüğünü anlamaz.türk kızı ise hayatının her anında bu bilginin farkındadır.

5. türk kızları düzenli olarak sir ağda yaptırırlar, avrupalı kızlarsa yazın sayfiye yerlerinde giydikleri askılı bluzun kenarından fışkıran kıvırcık koltuk altı kıllarını gururla sergilemekten çekinmezler.

6. türk kızları anne olmanın hayalini kurar, çocuklarına bakacakları günleri dört gözle beklerler, avrupalı kızlarsa kariyerleri yüzünden çocuk yapmayı ertelerler, çocuk sahibi olunca da en basit çocuk bakımını bile kocalarına yıkar, buna da "eşitlik" derler.

7.türk kızları sevgilileriyle kavga edince "acaba beni neden sevmiyor" diye düşünürler ve ilişkiyi kurtarmak için binbir yol dener, hacılara ve hocalara başvurur, ağlayıp yalvarırlar. avrupalı kızlarsa hemen "anlaşamıyoruz, ayrılalım" moduna geçebilirler.

8. avrupalı kız (özellikle de iskandinavya taraflarından olanlar) sevgilisi evde 40 derece ateşle yatarken, partiye gitmekte, kapıyı çekerken de "kendini iyi hissedersen sen de gel" demekte bir beis görmez. kötülüğünden yapmaz bunu, yalnızca kültürü odur... türk kızları, ellerinde sıcak tarhana çorbaları sevgililerinin ilaçlarını verip, ateşlerini her yarım saatte bir kontrol ederler. ( İşte bu... )

9. avrupalı kız okumak ya da sanatçı olmak için aileden olmasa devletin kendisine sağladığı çeşitli olanaklardan faydalanabilir. türk kızı okumak ya da sanatçı olmak için önce aile sonra da ülke koşullarını aşmak zorunda kalabilir.

10.avrupali kiz karsisina 3-5 kisiden olusan bir erkek toplululugu ciktiginda cep telefonunu cikarip sacma sacma telefon konusmasi triplerine girmez.

11. avrupalıların zengin bi adam bulayım da kitleyeyim gibi çılgınca felsefeleri fazla yoktur.

12. tanımadığınız avrupalı bir kıza gülümseyere "hi" dediğinizde o da aynen karşılık verir. ama türk kızına selam verdiğinizde "uzak dur benden pis sapık hırrr" diye bağırıp hemen hamilelik testi yaptırır.

13. on yedi yaşına gelince, annesi,

avrupalı kıza "git, dünyayı tanı, gez, dolaş, eğlen... evlilik için acele etme"

türk kıza "sana zengin koca bulmak lazım... akıllı ol..."

14. tanımadığınız bir avrupalı kıza çıkma teklifi ederseniz; 'üzgünüm, erkek arkadaşım var' diye geri çevrilebilirsiniz. tanımadığınız bir türk kızına çıkma teklifi ederseniz; 'bana bak sevgilim x'e söylerim! on dakikada otuz kişi yığar o buraya!' şeklinde geri çevrilebilirsiniz.
 
15. avrupalı kız büyüyünce kadın olmaz. birey olur. türk kızı da büyüyünce kadın olmaz. anne olur.

16. türk kızı misafirliğe gittiğinde kendisine ev terliği verilmezse bu duruma bozulabilecekken, avrupalı kız ayağına geçirilen terlik cisminden çok terliği misafire sunma fikrini garipser.

1156
0
0
Yorum Yaz